Zrezygnuj

z kopciucha

STRONA GŁÓWNA

GLOBALNE SIECI OZE

• O S Z C Z Ę D Z A J     Z     N A T U R Ą •

DOFINANSOWANIE

- O G R Z E W A N I E   |   C I E P Ł O   N A   C O D Z I E Ń

Koszty ogrzewania domu prądem

W przypadku ogrzewania elektrycznego mamy sytuację odwrotną niż przy innych typach instalacji, tzn. stosunkowo małe koszty inwestycyjne, a wysokie rachunki za eksploatację. Na wyborze ogrzewania elektrycznego możemy też zaoszczędzić. Po pierwsze są to urządzenia nie wymagające częstych napraw i przeglądów, a po drugie decydując się na nie na etapie budowy domu możemy zrezygnować z budowy komina. Odejdą nam też koszty związane z przyłączem gazowym czy kupnem lub dzierżawą zbiorników na paliwa ciekłe. Ogrzewanie elektryczne zajmuje też najmniej miejsca w domu - nie potrzebujemy kotłowni, ani miejsca (również na działce) do składowania opału. Nie można też pominąć faktu, że ogrzewanie elektryczne zapewnia najwyższy komfort użytkowania, a za komfort zawsze płaci się więcej. Do tego dochodzi kolejny aspekt, który nabiera mocy - kwestie ekologiczne. Ogrzewanie elektryczne należy do rozwiązań przyjaznych środowisku. System elektrycznego ogrzewania ma też wyraźną przewagę nad innymi metodami jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Prąd elektryczny to rozwiązanie, które odznacza się największą wygodą użytkowania. Jest też najdroższe w eksploatacji. Koszt ogrzewania elektrycznego będzie zróżnicowany ze względu na lokalizację - zakład energetyczny obsługujący dany teren nalicza własną opłatę, oraz taryfę, z której będziemy korzystać. Na koszt ogrzewania elektrycznego składa się zakup urządzeń, oraz przygotowanie instalacji (większa moc przyłączeniowa do domu), oraz ceny paliwa, czyli w tym przypadku prądu. Jak zawsze w kwestii ogrzewania, ważną składową wpływającą na efektywność, a tym samym kształtującą koszty, jest dobra izolacja budynku. Porównanie kosztów ma charakter poglądowy i może się różnić ze względu na położenie budynku, ilość osób zamieszkujących dom, a także tryb życia (ile nas nie ma w domu). Ważne jest również zarządzanie ogrzewaniem, a najlepsze efekty osiąga się stosując sterowniki dedykowane do danej instalacji.

Znajdź produkt

DOFINANSOWANIE

GLOBALNE SIECI OZE

DLA DOMU

STRONA GŁÓWNA

Zrezygnuj

z kopciucha

Treści zawarte na portalu mają wyłącznie charakter informacyjno - reklamowy (nie odpowiadamy również za treści witryn, do których prowadzą odnośniki z naszego portalu). Korzystanie z portalu jest dobrowolne. Znaki towarowe użyte jedynie w celach informacyjnych.

ALL IN ONE ZAKUPY

NETWORK MARKET'S GROUP POLSKA

© ZREZYGNUJ Z KOPCIUCHA 2022

Polecamy:

Strona stworzona w kreatorze WebWave

Odnawialne źródła energii, to Czysta energia dla każdego

Na górę

strony

Regulatory i sterowniki

Oszczędne ogrzewanie to coraz częściej również inteligentne sterowanie pozwalające na indywidualne dopasowanie, oraz zdalne zarządzanie. Zyskujemy w ten sposób wygodę, oraz kontrolę zużycia energii.

R E K L A M A | Panele fotowoltaiczne

W przypadku ogrzewania elektrycznego musimy liczyć się z sytuacją, zwłaszcza gdy mieszkamy poza miastem, że może być awaria sieci i zostaniem bez ogrzewania. Najgorzej jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce w czasie największych mrozów. Dobrze jest zatem posiadać ogrzewania awaryjne, np. kominek (ma charakter również dekoracyjny). Co prawda awaria tradycyjnego kotła jest tak samo prawdopodobna i to w najchłodniejszym okresie roku, ale zawsze lepiej być przygotowanym.

 

Realne obniżenie kosztów za prąd na cele grzewcze ma szansę jedynie w przypadku domów energooszczędnych, gdzie mamy małe zapotrzebowanie na ciepło. Do tego jeśli doliczymy fakt coraz łagodniejszych zim w naszym kraju, to ogrzewanie elektryczne może stać się konkurencyjnym źródłem ciepła.

 

Prąd jest też źródłem energii w przypadku domu wyposażonego w pompę ciepła - najbardziej ekologiczne źródło ciepła. Dzięki energii elektrycznej darmowe ciepło z gruntu lub powietrza może dotrzeć do domowych odbiorników.

Ogrzewanie elektryczne, a przerwy w dostawie prądu

Ogrzewanie elektryczne najlepiej sprawdza się przy niedużych i bardzo dobrze zaizolowanych i ocieplonych domach. Jeśli chcemy cieszyć się zaletami ogrzewania elektrycznego, a zminimalizować koszty musimy postawić na nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką wydajnością cieplną.

Dofinansowanie

Gruntowa pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie grzewcze, które stanowi najwydajniejszy sposób ogrzewania domu, oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Za wyborem tego systemu grzewczego przemawiają ponadto niskie koszty oraz niebywały komfort użytkowania. Rozwiązanie to właściwie nie ma słabych stron.

R E K L A M A | Pompy ciepła